Нейрони мозку грають у Doom: прорив біокомп’ютерів

0
Нейрони мозку в біокомпютері Cortical Labs грають у Doom

Нейрони мозку в біокомпютері Cortical Labs грають у Doom

Еволюція геймінгу в лабораторії

Компанія Cortical Labs створила біологічний комп’ютер, що поєднує живі клітини людського мозку з кремнієвим чипом. Після освоєння гри Pong нейрони перейшли до складнішого випробування — вони почали вчитися грати в Doom.

Дослідники розробили систему кодування, яка перетворює цифрове середовище гри на електричні сигнали. Коли на екрані з’являється ворог, мікроелектроди стимулюють певні групи клітин, змушуючи їх реагувати.

Навчання відбувалося поступово. Спочатку нейрони поводилися як новачки: врізалися в стіни, стріляли навмання і крутилися на місці. Згодом клітини почали аналізувати зворотні сигнали та адаптуватися в реальному часі. Зрештою система чітко розпізнавала демонів, цілитися та атакувала їх точніше.

Хоча маневри ще не ідеальні — іноді потрібні кілька спроб, — експеримент довів здатність людських нейронів до цілеспрямованого навчання поза межами організму.

Енергетична перевага живих чипів

Головна цінність проєкту — ефективність біологічних систем. Людський мозок споживає близько 20 ват енергії. Напівбіологічний чип CL1 відкриває шлях до потужних та екологічно стійких суперкомп’ютерів з мінімальним енергоспоживанням.

Клітини мають обмежений життєвий цикл — близько шести місяців, і вчені працюють над стабільними результатами. Експерти напівпровідникової індустрії підтверджують: це реальна наука з величезним потенціалом. Технологію планують застосовувати в робототехніці, моделюванні хвороб, тестуванні ліків та створенні персоналізованих препаратів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *