Спека змусила Францію зупинити три ядерні реактори

0
Ядерна електростанція з градирнями біля річки у Франції через спеку

Ядерна електростанція з градирнями біля річки у Франції через спеку

Причини та наслідки для енергетики

Екстремальна спека у Франції призвела до зупинки трьох ядерних реакторів. Енергетична компанія ухвалила рішення, щоб обмежити шкоду для водних екосистем від нагрітої води, яку скидають атомні станції.

Реактори розташовані поблизу річок: АЕС у Гольфеші на Гаронні, у Бюже на Роні та Шуу на Маасі. Усі 57 ядерних реакторів країни залежать від річок чи моря для охолодження і забезпечують близько 70% виробництва електроенергії.

Хронологія спеки

Хвиля спеки почалася 4 липня. Того ж дня 37 департаментів отримали червоний рівень небезпеки. Управління з ядерної безпеки встановлює граничні значення температури води для кожного об’єкта, тому спека автоматично скорочує виробництво.

Під час червневої спеки компанія вже зупиняла три реактори — у Гольфеші, Бюже та Ножан-сюр-Сен. Червень 2026 року став найтеплішим у Західній Європі за всю історію спостережень: середня температура сягнула 20,74°C, що на понад 3°C перевищило норму 1991–2020 років. Спека з 24 червня забрала близько 1000 життів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *